Як мати вагу в християнському житті?

(Даниїла 1:1-17, 5:1-30) Ці уривки з книги пророка Даниїла розповідають нам про те, що Навуходоносор був великим імператором, який поставив після себе царем свого внука Валтасара. На честь цієї події Валтасар зробив величезне свято, де все було найкращим: їжа, напитки, палац, музиканти. Такого пишного святкування Вавилон не бачив давно. В розпалі дійства Валтасар звелів принести до його столу золоті посудини з олтаря Господнього, щоб пити з них вино. Цим вчинком він кинув Богові виклик, нібито потряс кулаком перед лицем Господнім. Це нетверезий стан свідомості, коли людина думає, що може стати вище за Бога, нехтувати Божим Словом... Раптом посеред царської вечері нізвідки з'явилася людська рука, яка зробила на стіні напис, який ніхто з царських мудреців не зміг прочитати. Цар отримав шок, адже зрозумів, що це написав Сам Бог. Тоді мати царя згадала про Даниїла, як найсильнішого пророка високого духу, знання і розуму, якого у свій час визнав і звеличив Навуходоносор. Це говорить про те, що Даниїл на той час був відсутній у залі. В той вечір він перебував з Богом. Даниїл прийшов на виклик царя і прочитав напис, частина якого звучала так: "Ти зважений на вазі і знайдений дуже легким". Тієї ж ночі цар Валтасар був убитий…

Валтасар знав, що сталося колись з його дідом Навуходоносором, і незважаючи на це, взяв посудини з дому Божого, пив сам і дав іншим. Валтасар все знав і не покаявся. Навіть коли пророк Даниїл сказав йому Божий вирок, він не впав на коліна молити про прощення. Валтасар використав у своїх цілях те, що належало Богу. Так не можна робити, адже Бог дає нам все з певною метою. Ось тут і визначається наша вага.

В житті існує різне поняття ваги, і для нас, як християн, це важливо. Бог бачить у нашому житті все. Всі наші компроміси Він бачить так само. Іноді спосіб нашого життя говорить Богові, що Він взагалі нам непотрібний. Ми поводимося так, ніби Його немає. Більшість людей сьогодні нібито сприймають розумом факт існування Бога, атеїстів мало, проте як ми живемо для Бога по суті? Здебільшого ми живемо для себе, а не для Господа. Ісус колись правильно сказав, що ми гарно поважаємо Його вустами, але серце наше далеко від Нього. Проте кожен з нас буде зваженим. Бог зважить кожного так само, як царя Валтасара, тому важливо не розслабитися. Бог каже: ободріться і будьте тверезими.

(Пс. 33:19, Якова 4:6) Як мати вагу в житті? Це залежить від нас самих. Вага – це те, що підрахує лише Бог. Наша вага в очах Божих – упокорене серце. Живіть так, щоб бути угодними Йому. Блаженні бідні духом, чисті серцем. Він Близький до смиренних, живе лише з ними, даючи їм благодать. Будьте слухняними Богові, батькам, чоловікам, наставникам, пастирям, це внутрішній характер людини. Перебувайте на лозі, у Слові. Дозвольте Богові жити у вашому серці. Шукайте добра одне одному. Чиніть по Духу достойно звання, так, як чинив Христос. Це важко, але просіть допомоги у Господа, і Він дасть силу чинити правильно. Наша вага – це наш характер у Христі і те, як ми проживаємо своє життя на землі. Прийміть рішення набирати вагу у Богові. Нехай Бог благословить нас бути достойними того, ким ми називаємося.      

(проповідь Олега Бешти)