Новини

Суть хрещення

В Старому заповіті був присутній схожий на хрещення обряд, який називався омовінням. Це було свідоцтвом очищення людини від нечистоти. Проте після нього людина жила таким самим життям, знову грішила, знову омивалася, все залишалося на рівні обряду.

(Ісая 40:3, Малахія 3:1-3) Про прихід Івана Хрестителя пророкували пророки Ісая і Малахія. Малахія – пророк, до якого Бог говорив востаннє. Через 400 років його пророцтво збулося: прийшов Іван Хреститель, і слідом за ним Христос. Люди того часу чекали на Месію-царя, проте сподівалися, що це буде цар в людській славі. І Цар дійсно прийшов, але не в тому образі, на який розраховували люди.

Згадаємо, про що говорив Малахія? Про те, що священство, поставлене Богом на служіння, не виконує своїх функцій, а чинить підступно. Про те, що верхівка суспільства зайшла сама і завела народ в глухий кут.  Ми так само є нібито християнською країною, проте насправді не живемо християнськими цінностями. І такі свята, як сьогодні, Бог використовує для того, щоб говорити людям істину.

Хрещення в Ісуса Христа

Охреститися нескладно. Складніше померти для старого способу життя і жити свято у майбутньому.

(Марка 1:3-11) Писання показує, якого хрещення чекає від нас Господь:

  1. Перший крок до хрещення – покаятися. До Івана приходили люди в надії на просте звершення чергового обряду, нібито змивання гріха, але справжнього покаяння вони не мали. Іван бачив це і саме тому називав їх зміїним родом, що біжить від майбутнього Божого гніву. Адже Бог вимагає щирого покаяння, розвороту на 1000 у житті. Справжнє покаяння – це крок до примирення з Господом, визнання своєї гріховності. Тільки коли людина визнає свої гріхи, свою невідповідність Божим стандартам, для неї буде можливе майбутнє з Богом.
  2. Другий крок до хрещення – скласти достойний плід покаяння. Це означає довести своє покаяння перед Богом справами. Писання говорить, що головне не слова, а справи. Господь наказує залишити старий спосіб життя, тобто відкинути брехню, лихослів'я, недобру поведінку, навіть вираз обличчя, все має бути новим. І ця нова людина повинна навчитися керувати собою навіть у неприємних і важких для себе обставинах та емоціях.

Пустеля – невід'ємна частина нашого життя

(1 Кор. 10:5, Осія 2:14, Єзек. 20:35-36) Ізраїльський народ ремствував у пустелі, бо не розумів до кінця, Хто і для чого їх туди привів. Сьогодні Бог так само приводить людей до складних ситуацій, а вони так само відмовляються розуміти, що відбувається і чому. Насправді через стиснені обставини життя Бог хоче приводити людей назад до уз Заповіту з Ним.

(Луки 4:1-12, Якова 1:2-4) Пустеля була для Ісуса волею Божою. Там Він нічого не їв, зголоднів, був спокушуваний дияволом. Це був стан, коли починає говорити плоть. Вона взагалі говорить людям безумні речі, це голос егоїзму і гордості, якого не можна слухати. Перебувати у спокусах означає перебувати у зоні ризику. Проте тре6а розуміти, що випробування і спокуса – різні речі. Випробування дає Бог для виховання терпіння, спокушуємося же ми самі, а ворог душ людських неодмінно намагатиметься цим скористатися, сіючи сумнів. Слова лукавого в Едемському саду: "чи правду сказав Бог?", в пустелі: "якщо Ти Син Божий" – так сіється зерно сумніву. Методика диявола – сіяти сумнів, пропонувати тимчасові речі – славу, владу, гроші, спочатку все нібито безплатно, а потім будеш змушений віддати останнє. Бог же пропонує лише вічне.

Сімейний табір 2020

З 7 по 10 січня церква "Воскресіння" проводила сімейний табір у с. Волошки. На протязі 4-х днів цієї зустрічі подружжя розглядали приклади життя 4-х біблійних сімей, аналізували їхні вчинки та наслідки їхніх дій для того, щоб дійти висновку, що варто робити і чого уникати у своєму подружньому житті:

  1. Адам і Єва. Господь дав для життя перших людей Адама і Єви все необхідне, але крім того дав завдання, чим займатися, і повеління, яких дотримуватися. Проте непослух Богові привів їх до гріха, в якому вони почали звинувачувати одне одного та в результаті були вигнані з раю, а згодом їхній син Каїн убив свого брата Авеля.
  2. Йосип і Марія. Це подружжя почало своє спільне  життя у непростих обставинах, але їхній послух і довіра Богові привели їх до благословення, і навіть коли їх життю загрожувала небезпека, вони разом долали труднощі, керуючись Божими повеліннями. Це була благословенна Господом сім'я.

Святкування Різдва 2020

7 січня церква "Воскресіння" святкувала одне з найголовніших в історії християнства свят – Різдво Христове.

У день народження Ісуса хочеться навести уривок з нарису про Його життя на землі, який називається "Незрівнянний Христос": "Більше дев'ятнадцяти століть тому жила Людина, народжена проти законів природи. Цей чоловік жив у бідності і був вихований у безвісності. Він мало подорожував і лише один раз перетинав кордон своєї батьківщини – під час втечі до Єгипту ще дитиною.

У Нього не було ні впливу, ні влади, ні багатства. Його родичі були скромними людьми, без кваліфікації та освіти. В дитинстві Він вразив царя, здивував рабинів, в зрілості керував природою, ходив по хвилях, як по бруківці, усмиряв море і воскрешав померлих. Він зціляв цілі натовпи людей без ліків і не брав за це жодної платні.

Послухає мудрий і примножить знання

Якщо розглянути 1-й розділ Приповістей, серед прочитаного можна виділити 5 порад від Небесного Батька, Який любить нас та бажає, як сказано у останньому вірші розділу, щоб ми жили безпечно і були спокійні від страху перед злом:

  1. Бійся Бога. (Прип. 1:7) Початок мудрості – страх Господній.  Що це означає? Страх Господній – це глибока повага до Бога, визнання Його авторитету, страх зробити Йому боляче. Страх Божий означає тримати Господа у розумі, аналізувати кожну ситуацію у світлі того, як на це подивиться Бог. Ми часто поважаємо впливових людей за те, що вони здатні щось вирішувати у житті. А Бог вирішує взагалі все. Якщо ти пам'ятаєш і враховуєш це, то матимеш страх Господній і звірятимеш з Його заповідями кожний свій вчинок.

Новий рік 2020

Новий 2020 рік церква "Воскресіння" зустріла традиційно: всі разом в молитві перед Богом на колінах. Кожен з нас повинен робити підсумки. Сьогодні прийшов час підсумків минулого року, а колись буде підсумок цілого життя… Тому, доки ми живі, є час аналізувати себе та використати можливість змінитися на краще. Щоб не було соромно за підсумки, ми повинні зростати духовно. Для цього фокус нашого життя повинен бути на Божому.

Пастор церкви Олег Бешта у своїй проповіді розкрив 7 принципів духовного росту:

День Подяки 2019

27 жовтня церква "Воскресіння" відзначила День подяки, або як цей день ще називають: Свято жнив. Це свято з тривалою історією, воно відзначається переважною більшістю країн світу. Головна мета Дня подяки – виразити вдячність Господу за урожай та плоди, за свої досягнення та надбання, а також за все хороше, що мало місце упродовж цілого року.

День подяки – це час подумати та гідно оцінити блага, які ми отримали на протязі року. Це час радості перед Господом за Його щедрість та піклування. Це час плодів, винагорода, результат довгої роботи та активної праці. Це аналіз того, що ми зробили за цілий рік.

За що ми дякуємо Богові? За плоди і урожай, які Він послав! Коли в житті немає за що дякувати? Коли немає праці і відповідно плодів. Уявіть, що прийшла осінь, а плодів немає, в житті залишається одне листя! Тоді й свято не свято, і дякувати немає за що. Нехай Господь благословить нас як церкву щороку невтомно та старанно трудитися на Його ниві та приносити для Нього щедрий плід!

 

Церковний табір 2019

З 15 по 20 липня церква "Воскресіння" їздила до свого 11-го(!) загальноцерковного табору, який вже традиційно проводився у с. Гаразджа Волинської області. Цього літа під час перебування у таборі церква вивчала історичну книгу Естер по посібнику "Виконуй своє покликання". Книга Естер демонструє нам, як людина може виконувати своє покликання для спасіння та блага Божого народу. Головними персонажами книги є Естер та Мордехай, через образи яких ми можемо брати приклад любові до Бога та людей. Ця тема актуальна сьогодні для кожного учня Христа, який дійсно хоче знати та виконати своє покликання у Христі.

Що таке покликання взагалі? Яке твоє особисте покликання? Чого хоче від тебе Бог? Чи виконуєш ти це?  Щодня церква знаходила для себе відповіді на ці питання через 3-годинне вивчення таких підтем:

1 день: Підготовка до покликання через послух!
2 день: Виконання покликання через смирення!
3 день: Боротьба в покликанні через умертвіння!
4 день: Нагорода в покликанні через служіння!

Церковний табір – це гарний час для перебування церкви разом, вивчення Біблії, молитви, учнівства, спілкування, радості, веселощів, відпочинку. Проте найважливіше і найголовніше свято, яке відбулося під час табору – це свято Неба! 17 братів та сестер примирилися з Господом, підтвердивши це у таборі через водне хрещення! Це справжня радість і свято для церкви, свідоцтво того, що вона виконує своє призначення на землі: благовістя, учнівство, хрещення, утвердження людей на шляху з Богом! Саме правильне рішення у житті людини – це заключення Завіту з Господом. Тому закликаємо, як церква, кожного: досить просто існувати, приходьте до Бога, живіть з Ним і виконуйте те, чого Він від вас чекає!

 

Літній підлітковий табір 2019

З 30 червня по 6 липня у с. Гаразджа Волинської області відбувся літній підлітковий табір від молодіжного християнського клубу "Навігатор". Цього року для вивчення теми "Як жити з Ісусом" по Євангелію від Марка до табору поїхали 86 дітей та підлітків з 15 вчителями.  Заняття тривали по 2 години кожне плюс година загального уроку, тож діти мали змогу вивчати Біблію і торкатися Божого Слова по 3 години щодня!

Це була: захоплююча пригода, цікаво проведений час, нереальна сімейна атмосфера, до якої мимоволі повертаєшся в думках!

Це була: прекрасна природа, різноманітна програма, актуальні теми спілкування, цікаві майстер-класи, вечірні вогнища, пісні під гітару, нові друзі, активний відпочинок, незабутні емоції та спогади!

Найкращим, що може зробити для України Церква, це жити по Біблії, молитися, проповідувати Євангеліє та служити майбутньому поколінню. Якщо у церкві Біблія є пріоритетом, Ісус – центром, то в України є майбутнє!

Дякуємо Богові за те, що дав можливість церкві "Воскресіння" провести цей прекрасний підлітковий табір!

 

Сторінки