Події церкви

Благословення дітей

Перед початком нового навчального року в церкві "Воскресіння" була проведена молитва над дітьми, які в цьому році вперше ідуть до школи. Пастор церкви Олег Бешта дав деякі настанови як для діток, так і для їхніх батьків.

 (Матв. 19:13-15, Марка 10:13-16, Луки 18:15-17) Відразу в трьох Євангеліях описаний епізод, коли учні не допускали до Христа дітей, яких привели батьки, щоб Він поклав на них руки та благословив. У відповідь на це Ісус обурився і сказав пустити дітей приходити до Нього, бо їхнє є Царство Боже. Він закликав усіх бути схожими на дітей у їх щирості та простоті та не заважати, тим більше не забороняти їм приходити до Нього.

(1 Івана 2:12-14) Якщо наші діти ідуть не у тому напрямку, уважно подивіться, чи вони мають кого наслідувати. Старий і Новий заповіти повні прикладів того, як наслідування праведної поведінки та характеру батьків або наставників формувало в майбутньому сильних лідерів. Це Мойсей та Ісус Навин, апостол Павло та Тимофій та інші.

Церковний табір - 2018

Грандіозна подія, на яку ми чекали цілий рік, нарешті відбулася! Церква "Воскресіння" провела церковний табір у с. Гаразджа Волинської області. 150 чоловік, не рахуючи дітей, на протязі 5 днів вивчали на основі послання Юди надзвичайно серйозну тему "Як боротися за віру?"

"... я признав за потрібне писати до вас, благаючи боротись за віру, раз дану святим." (Юди 1:3)

Якби вас закликали відстоювати віру, ви би змогли це зробити? Якщо це було важливим у І столітті, то тим більше зараз! Чому нам потрібно це робити? Тому що віра – це все, що у нас є, і ніхто не повинен цього відняти! Проте для того, щоб відстояти, зберегти і передати віру далі, насамперед потрібно її мати! Чи реальною є наша віра? Як проявляється наша відданість Богу в житті? Всі мали змогу проаналізувати свої серця та знайти відповіді на ці запитання. Ми нагадали собі про те, що ми є  вибраними Богом. А вибрані – це ті, хто відповіли на Божий заклик, вступили з Ним в завіт, покаялися, хрестилися і тепер роблять те, чого хоче від них Господь!

Літній підлітковий табір - 2018

Чим сьогодні повинна займатися церква? Вона повинна стояти в істині, боротися за віру Євангельську та передавати це майбутньому поколінню. Дітей потрібно вчити тому, що їм знадобиться, коли вони виростуть. І найважливіше для них навчитися любити Бога усім серцем та життям, любити ближнього, як самого себе, приймати людей такими, як вони є, служити їм, спілкуватися з ними, незважаючи на обличчя.

Для цього з 18 по 23 червня церква "Воскресіння" провела "грандіозну подію", на яку всі підлітки чекали цілий рік, це підлітково-дитячий табір у с. Залісся.

Тема табору була такою: "Любити Бога та любити ближнього – це суть справжньої віри". На щоденних заняттях висвітлювалися такі підтеми:

Свято Трійці – це день народження церкви

(Івана 16:7, 13-14, Дії 1:4-8) Христос відкрив учням обітницю про те, що після того, як Він піде до Отця, до них прийде від Бога Святий Дух – Утішитель. Ісус доручив учням нікуди не відлучатися з Єрусалиму і чекати обіцяного від Господа. На 50-й день після Його воскресіння на віруючих в Христа за Божою обітницею зійшов Святий Дух, і утворилася першоапостольська церква. Тому, незважаючи на те, що пройшло багато років, в цей день варто розмірковувати та говорити про церкву.    

Пізнати силу воскресіння Христа може лише той, хто сам пережив воскресіння у Ньому. Бог повністю змінює спосіб життя. Те, що було важливим раніше, відходить на задній план. Ми стаємо новим творінням у Христі. Ми куплені дорогою ціною. Ми – діти Божі, і немає вищого за це привілею.

Наша Пасха, Христос, за нас у жертву принесений

(1 Кор. 5:7) За часів Старого Заповіту це свято відзначалося на честь виходу ізраїльтян з єгипетського полону. Саме ця пасха вважається прообразом пасхи, яку ми святкуємо зараз. В Писанні вжите слово "песах" – пасха. Це дієслово означає "оминути". Книга Вихід розповідає нам, що фараон не хотів відпускати ізраїльський народ, тому на Єгипет впало десять кар, і остання кара – смерть усього первородного. Господь попередив Мойсея, коли саме настане та особлива ніч, і що потрібно зробити, щоб губитель пройшов мимо них. Ізраїльтяни повинні були заколоти однорічне ягня чоловічої статі, без вади, спекти його на вогні та з'їсти повністю, не переломивши кісток, з опрісниками і гіркими травами в сімейному колі протягом пасхальної ночі. Потім кров`ю цього ягняти мастили одвірки. І коли ангел смерті йшов через Єгипет, то обминув ті будинки. З тих пір на згадку про ті події потрібно було щороку здійснювати заколення агнця. Пасхальне ягня в юдеїв стало прообразом Христа в Новому Заповіті, тому Ісуса називають ще Агнцем Божим, Агнцем Пасхальним, Пасхою.

Прибирання під'їздів

Перед Великодніми святами кожна українська родина прагне навести лад у своїй оселі та довкола неї. Не відстає від цієї традиції і церква "Воскресіння", проте робить вона це з невеликим доповненням: брати та сестри прибирають не тільки власну оселю та територію, а допомагають впорядкувати двори і під’їзди свого району. Напередодні свята Паски, озброївшись усім необхідним для прибирання, церква "Воскресіння" вийшла у під’їзди та подвір’я багатоповерхівок району Північний, щоб своїм прикладом закликати всіх інших мешканців до безкорисної праці як для самих себе, так і для інших!

Проте прибирання як таке є далеко не головною метою цього заходу. Головна ціль церкви – розповісти людям про нашого Господа Ісуса Христа, Який віддав Себе заради спасіння людства, та нагадати про суть і значення Євангелія для кожної людини.  

 

Зимовий підлітковий табір

(Луки 18:16) А Ісус їх покликав та й каже: "Пустіть дітей, щоб до Мене приходили, і не забороняйте їм, бо таких Царство Боже".

Сьогодні світ багато говорить до молоді про секс, порнографію, самозадоволення, блуд. Невже церква має мовчати у відповідь? Такого не повинно бути! Якщо буде мовчати церква, до підлітків буде говорити світ, лукавий та людська хіть.

Церква "Воскресіння" думає про майбутнє покоління. З 5 по 9 лютого у карпатському містечку Жденієво відбувся підлітковий табір церкви, де вивчалася важлива для підростаючого покоління тема: "Що говорить про сексуальність Біблія?" На протязі 5 днів у таборі перебувало 32 дитини, набуваючи нових знань, вражень та друзів! Теми вивчення були такими:

Сімейний табір

З 7 по 11 січня подружні пари церкви "Воскресіння" їздили до молитовно-оздоровчого центру "Фавор" м.Радомишль у сімейний табір. За час перебування у таборі подружжя вивчали тему: Зверніть своє серце до Бога. Справа в тому, що лукавий завжди хоче спокусити і обманути сім'ю, з цієї причини вивчення згаданої теми завжди залишиться актуальним для християнських родин. Як звертати своє серце до Бога і повертатися, якщо ти спіткнувся, впав, відійшов, вже будучи християнином? В другому розділі Євангелія від Луки є історія, коли Йосип з Марією загубили маленького Ісуса в Єрусалимі, та довго шукали Його, поки не знайшли. А чи втрачав Ісуса у своєму житті ти? Чи помічав, яким стає те життя без Нього? Що робити для того, щоб знайти Його знову? На протязі майже цілого тижня сім'ї мали чудову нагоду отримати відповіді на ці запитання, досліджувати Боже Слово, спілкуватися, молитися, щоб навчитися повертатися і звертати своє серце до Бога, якщо раптом втратили Його в житті.  

 

Святкування Різдва

7 січня церква "Воскресіння" перебувала у особливо піднесеному настрої, адже в цей день святкувала народження Свого Господа та Спасителя Ісуса Христа. В такий день завжди є над чим замислитися, що проаналізувати та у чому обновитися перед Богом. Церква в єдності славила Свого Творця, прославляла Його у псалмах, віршах, молитвах та однодушно роздумувала над Божим Словом.  

Радість Різдва

(Ісая 7:14) В перекладі з івриту ім'я Еммануїл означало "з нами Бог". Вже в ті далекі часи Бог почав відкривати через пророка Ісаю, що Він прийде на землю, і з тих пір завжди перебуватиме поряд з нами.

Коли Христос починав служіння, серед ізраїльського народу було багато хворих, лунатиків, біснуватих. Це було одним із наслідків Божого мовчання на протязі 400 років. Господь замовк, як і обіцяв, після останнього пророцтва Малахії, коли священики перестали виконувати свої функції, і мовчав аж до приходу Ісуса Христа. З тих пір Бог заговорив до людей у Сині. Зараз в Україні відбувається приблизно те саме. Священики ведуть народ лише до свят та обрядів замість поклоніння живому Богові в дусі та істині. Суть народження Христа – обновити це поклоніння. Бог не живе в храмах, Він хоче жити в людських серцях. Сам Ісус хоче народитися у кожному серці, тоді ім’я Еммануїл набере особливого змісту в нашому житті.

Давайте більш детально розглянемо деякі уривки Писання, які допоможуть нам глибше усвідомити суть Христового Різдва:

Новий рік – 2018

Новий 2018 рік церква "Воскресіння" зустріла у своєму звичному та улюбленому форматі. 31 грудня всі зібралися разом на спільне богослужіння, протягом якого роздумували на тему того, що Бог зробив для церкви протягом минулого року та що вдалося зробити для Христа самій церкві. В залі лунали слова хвали, молитви подяки за ще один прожитий у Богові рік. Кожному з присутніх було що сказати та над чим замислитися. Що ми зробили для Бога у цьому році? Який принесли плід? Якщо плоду було мало чи взагалі не було, як це виправити та досягти щедрого плоду в майбутньому? Ось питання, на які кожен мав змогу відповісти вголос чи у своєму серці. Настання Нового року церква зустріла на колінах у молитві перед Богом, після чого всі щиро і радісно привітали одне одного.  

Також церква прийняла однодушне рішення, що однією з головних цілей на 2018 рік буде зовнішня місія – донесення Євангелія оточуючим, тим, хто поряд, але досі не пізнав Христа. Нехай Бог благословить нас виконувати цю місію не тільки протягом наступного року, але й протягом усього життя!

Сторінки