Свято Трійці – це день народження церкви

(Івана 16:7, 13-14, Дії 1:4-8) Христос відкрив учням обітницю про те, що після того, як Він піде до Отця, до них прийде від Бога Святий Дух – Утішитель. Ісус доручив учням нікуди не відлучатися з Єрусалиму і чекати обіцяного від Господа. На 50-й день після Його воскресіння на віруючих в Христа за Божою обітницею зійшов Святий Дух, і утворилася першоапостольська церква. Тому, незважаючи на те, що пройшло багато років, в цей день варто розмірковувати та говорити про церкву.    

Пізнати силу воскресіння Христа може лише той, хто сам пережив воскресіння у Ньому. Бог повністю змінює спосіб життя. Те, що було важливим раніше, відходить на задній план. Ми стаємо новим творінням у Христі. Ми куплені дорогою ціною. Ми – діти Божі, і немає вищого за це привілею.

(1 Пет. 2:9-10) Церква повинна бути сильною зсередини. Адже саме вона допомагає людям розв'язувати гріхи і ставати царственим священством. Мета церкви: завжди звіщати довершеність Того, Хто призвав нас у Своє чудове світло. Тому церква – це не просто 2 години зібрання в тиждень. Хіба важко весь час прославляти Бога? Ні, і це можна робити співом, проповіддю, свідоцтвом, поведінкою, цілим життям! Ми повинні представляти Христа на будь-якому місці.

(1 Кор. 12:27-28) В церкві є порядок. Одних Бог поставив апостолами і пророками, інших – пастирями і вчителями для того, щоб допомагали людям ставати кращими, сильними, вірними, щоб не залишалися немовлятами, а зростали. Кожний з нас має зростати, служити, щоб віддавати другим те, чого раніше навчилися самі. Якщо ми усвідомлюємо себе зрілими, на нас лежить відповідальність правильно ставитися до людей.

Чим Бог наділив церкву? Він наділив її силою:

1. (Дії 2:11) Проповідувати Євангеліє та говорити про великі Божі діла. Буває, християни говорять про дрібні справи, а треба говорити про те, що зробити, щоб врятувався іще один грішник.    

2. (Дії 2:45) Бачити потреби інших людей. Ми багато отримали від Бога, і тепер також можемо служити кожному по нужді. Бог дає нам таку можливість та бажання.  

3. (Дії 3:1) Приймати інших. Петро та Іван всюди ходили разом, незважаючи на різницю у віці та деякі непорозуміння, які траплялися між ними раніше. Всі ми дуже різні, але Бог об'єднує нас. Він урівнює всіх, і ми маємо бути єдиними у Ньому.

4. (Дії 5:1-4) Викривати гріх. Бог дав церкві силу помічати, бачити та викривати гріхи.

5. (Дії 6:1-6) Вирішувати проблеми. Бог дав силу та мудрість вирішувати конфліктні ситуації та проблеми.   

6. (Дії 7:55-60) Платити ціну за Євангеліє, не спрощувати його, бути готовими прославляти Бога життям та смертю.

Отже, Бог дав Своїм дітям силу для багатьох речей: будувати церкву, служити, приймати одне одного, викривати гріхи та допомагати людям звільнитися від них. Тож нехай Господь допоможе нашій церкві користуватися цією силою в повній мірі для служіння Йому!