Святість церкви

Що відрізняє істинно віруючу людину від інших людей? Її святість. Це не моральність, не порядність, це щось зовсім інше. Давайте разом розглянемо, що таке святість у світлі Божого Слова.

(1 Петра 1:13-16, Еф. 1:3-4) Святість – це не наша заслуга. Це частина Божого плану. Ініціатором святості є Сам Бог. Він визначив нашу святість ще до створення світу. Людська природа гріховна від початку, і ніщо нечисте не ввійде в небеса. Всі згрішили і полишені Божої слави. Багато хто думає, що всі проблеми зводяться лише до того, що людина не може подолати свої залежності, якими б вони не були. Ні, насправді корінь усіх залежностей та проблем – гріх, в якому ми живемо від початку. Чудо Божого задуму щодо людства полягає у тому, що ми можемо стати святими через віру у Божого Сина Ісуса Христа. Тільки по вірі у Нього. Без Ісуса ніхто з людей взагалі не може бути святим. Ми можемо стати непорочними лише з Його допомогою. Бог буде дивитися на нас, як на святих, лише завдяки нашій вірі у Сина, Який, будучи Богом, помер за наші гріхи.

(Дії 17:30-31) Перший крок до святості – це усвідомлення нашої гріховності та визнання жертви Ісуса Христа. Бог наказує усім усюди покаятися, то зробіть це. Нехай це стане першим кроком на шляху нашої святості. Без цього ми не зможемо стати святими. Бог вибрав нас для святості, але для цього ми повинні визнати Ісуса Своїм Спасителем. Святі не є довершеними людьми без єдиного недоліку, але завдяки жертві Христа Бог дивиться на них, як на людей, освячених та викуплених Його дорогоцінною кров’ю.

(Еф. 4:21-24) Другий крок до святості – це так звана метанойя, що в перекладі з грецької означає переміну мислення, його розворот на 1800. Ми повинні мінятися в сторону Писання. Освячення може здійснюватися лише через Слово Боже. Христос прийшов на землю і Слово стало плоттю. Він Сам був Словом і залишив нам Слово, яке допомагає нам у житті. Плоть завжди буде заважати нам освячуватися, тому Писання говорить нам контролювати себе і віддалятися від плотських бажань. Багато сильних персонажів з Біблії отримали поразку із-за того, що не змогли у свій час справитися з плоттю. Навіть мудрий цар Соломон не витримав випробування владою, грошами і земною славою. Треба постійно аналізувати своє серце для того, щоб плоть не взяла верх. Про багато речей Біблія не пише прямо, відкрито не забороняє, але якщо людина має страх Божий, вона відчує зайве, їй підкаже це Дух Святий. Святий Дух завжди нагадає, викриє, підкаже, де ми чинимо неправильно і в чому потрібно змінитись.     

Святість – не людське, а Боже поняття. Бог Сам дає нам поняття страху Божого і святості. Біблія говорить нам, що Христос помер за нас на хресті Голгофи, воскрес, дав приклад та Духа Святого, щоб ми теж мали змогу жити на землі свято. "Святий" означає "відокремлений від гріха". Найбільше, чого хоче від нас Бог, це святе життя. Не те, скільки жертвував, проповідував Євангеліє, а наскільки свято прожив.

(Лев. 11:44) "Будьте святими, бо Я Святий", - каже Бог. Нехай Він благословить нас, щоб ці слова стали девізом нашого життя, щоб ми щодня прагнули Божої святості, аналізувати себе, каялися у гріхах і виправлялися по Божому Слову!     

(проповідь Ігоря Яцишина)