Суть хрещення

В Старому заповіті був присутній схожий на хрещення обряд, який називався омовінням. Це було свідоцтвом очищення людини від нечистоти. Проте після нього людина жила таким самим життям, знову грішила, знову омивалася, все залишалося на рівні обряду.

(Ісая 40:3, Малахія 3:1-3) Про прихід Івана Хрестителя пророкували пророки Ісая і Малахія. Малахія – пророк, до якого Бог говорив востаннє. Через 400 років його пророцтво збулося: прийшов Іван Хреститель, і слідом за ним Христос. Люди того часу чекали на Месію-царя, проте сподівалися, що це буде цар в людській славі. І Цар дійсно прийшов, але не в тому образі, на який розраховували люди.

Згадаємо, про що говорив Малахія? Про те, що священство, поставлене Богом на служіння, не виконує своїх функцій, а чинить підступно. Про те, що верхівка суспільства зайшла сама і завела народ в глухий кут.  Ми так само є нібито християнською країною, проте насправді не живемо християнськими цінностями. І такі свята, як сьогодні, Бог використовує для того, щоб говорити людям істину.  

(Матв. 3:1-12) До приходу Івана Хрестителя одна людина ніколи не хрестила іншу. Іван – перший, хто почав це робити. Прикладом свого життя він показав смирення людини, яка проповідує прихід Господа і прокладає Йому шлях, не шукаючи для себе жодної слави. Перед здійсненням обряду хрещення Іван багато говорив про покаяння і наближення Небесного Царства. До нього приходила маса людей, які довго стояли у воді, перераховуючи свої гріхи, а потім Іван хрестив їх водою. В результаті люди не просто омивалися, а каялися свідомо. Приходили також і лідери духовного суспільства, фарисеї та садукеї, які теж думали охреститися, вважаючи це новим обрядом, який додасть їм якихось уявних заслуг перед Богом. Фарисеї йшли туди по принципу Старого заповіту, гадаючи, що процес "згрішив-омився" може тривати безкінечно. Проте Іван давав духовенству зрозуміти, що їх мотиви і розуміння неправильні, що в основі хрещення полягає не вода, а безгрішна внаслідок покаяння душа. Пропуск до Бога – це покаяння, хрещення починається з нього. Хрещення – не просто обряд, це визнання гріха. В основі хрещення повинні лежати не традиції, а вчення Ісуса Христа.

(Матв. 3:13-17) Ісус охрестився в свідомому віці. В цьому полягала вся правда. В момент хрещення Трійця проявилася в повноті: з неба говорив Батько, в воді стояв Син, згори спускався Святий Дух у вигляді голуба. Таким був початок служіння Ісуса...

(Матв. 28:18-20) Бог довготерпить, щоб кожний міг прийти до Нього. Він продовжує життя, щоб людина мала шанс. Ми зараз сидимо тут, бо Бог продовжує життя. Одним для того, щоб покаялися, іншим, щоб звершували Його справу. Охреститися – це не все. Існує ще церковне життя. Хрещення – це підтвердження того, що людина хоче жити і служити Богові доброю совістю, присвятивши цьому всю себе. Проаналізуйте, чи готові ви служити. Бог хоче, щоб ми обрали Його шлях обдумано та свідомо. Покайтеся щиро, все інше Бог навчить. Щастя дає Сам Христос. Зніміть старе, зодягніться в Ісуса, тоді життя набуде інших фарб. Відкривайте людям істину. Навчіть тих, хто не знає, проповідуйте про Царство Небесне, про те, що тільки в Ісусі можна отримати спасіння душі та вічне життя!

(проповідь Ігоря Яцишина)