Стрітення Господнє

(Луки 2:22-38) Через 40 днів після народження Ісуса батьки принесли Його до храму, як було написано в Законі того часу. Що про цей закон говорить нам Старий Завіт? Це закон, даний Богом, який називається також Законом Мойсея. Він зобов’язував ізраїльський народ жити, виконуючи Божі заповіді, беріг від гріха та відокремлював від язичників. Йосип та Марія вирізнялися послухом та смиренністю перед Богом, тому виконували Закон до дрібниць. Тож щойно минуло 40 днів після народження дитини, вони прийшли з нею до храму для подяки Господу, Котрий продовжив їхній рід. Як було постановлено Господом, так вони і вчинили. Таким чином завдяки їхньому послуху Богові життя Ісуса від самого Його народження вже стало для народу прикладом дотримання Закону буквально у всьому. Недарма потім дорослий Ісус сказав такі слова: (Матв. 5:17) "Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати."

На виході з храму до сім’ї підійшов старець Симеон, який взяв на руки маленького Христа і сказав до батьків і народу пророчі слова про майбутнього Месію. Симеон мав від Бога для себе слово, що не помре, доки не побачить спасіння Ізраїлю. І ось тепер він зрозумів, що Господь відпускає раба свого з миром, бо його очі бачили Спасителя. Стара пророчиця Анна, вдова, яка жила при храмі, теж  славила Бога і говорила всім присутнім про Христа.

Отже, зміст свята Стрітення для християн полягає у факті здійснення Божих обітниць для праведника Симеона, а також Радісній звістці про те, що для людей прийшов істинний Спаситель – Ісус Христос!