Страждай, дивлячись на Христа

(1 Петра 4:1-2) Ми починаємо жити по Божій волі тоді, коли страждаємо плоттю. Кілька тисячоліть тому Ісус Христос стояв на молитві у Гефсиманському саду, як людина, і просив Батька, щоб чаша страждань пройшла повз Нього. Важливо те, що в кінці молитви Йому вистачало сили говорити: але нехай буде воля Твоя, а не Моя. За цими словами стоять наші спасенні душі… Якби Христос цього не зробив, нас би зараз тут не було, ні наших сімей, ні дітей… Як ми самі сьогодні готові змінювати своє мислення заради того, щоб так само, як Ісус, спасати взятих на смерть, нести відповідальність за тих, хто ще не пізнав Христа?  

Перечитуючи Новий заповіт, ви ніколи не знайдете, щоб Христос відпочивав. Хіба що один раз заснув у човні під час шторму від перевтоми. Никодим прийшов вночі, і Він говорив з ним вночі. Люди нескінченим потоком несли хворих, і Христос жодного разу нікому не відмовив. Скільки сьогодні витрачаємо часу на людей ми? А Христос тратив час. Він ніколи не жив матеріальними цінностями. Нічого не маючи самі, Ісус з учнями носили за собою ящик, з якого жертвували бідним. Наскільки сьогодні готові збідніти заради когось іншого ми? Для цього потрібно навчитися говорити "ні" насамперед собі самому. Ісус колись сказав багатому юнакові про його багатство, і той відійшов. Він не зміг піти за Богом, бо мав майно, до якого був прив’язаний. Однак радує, що є багато протилежних прикладів – Закхей, Левій Матвій, бідна вдова...

(1 Тим. 6:6) Матеріальні цінності не приносять ніякої користі, колись все це відпаде, і ми предстанемо перед Богом без нічого. Що ми тоді скажемо, чим оправдаємося? Ми – люди матеріального світу, матеріальне життя сильно впливає на нас, і Бог це добре знає. Він дає нам все необхідне, тому важливо це розуміти і бути благочестивими та задоволеними. Бог не проти, щоб ми мали гроші, працювали, заробляли, але при цьому ми повинні бути чесними і відкритими перед Ним, служити для Нього. Коли ми жертвуємо для Бога свої земні цінності, вони перетворюються в небі на небесні.

(Ісаї 53:1-10) Люди зазвичай схильні шукати вчителів, які говорять те, що їм хочеться почути. Люди чекають Євангелія благополуччя, тому корона, яку надів Ісус Христос, не задовольнила багатьох учнів. Цар служив, смирявся, мив їм ноги, а потім загинув мученицькою смертю, як останній розбійник… Ні, такий цар не справляв враження, і більшість учнів просто розбіглася. Христос страждав фізично, і люди думали, що Він карається за Свої гріхи. Нікому не спадало на думку, що за наші… Коли ми проходимо різні життєві випробування, треба дивитися на Ісуса, направляти розум на Нього, щоб не впасти у спокусу. Петро радив завжди дивитися на Христа і Його страждання.

(Гал. 5:16, Євр. 12:1-2) Наскільки ми самі сьогодні готові страждати за Христа? Страждати за Нього означає смиряти себе і показувати людям любов. Ми повинні бути уважними до них. Перший ворог на цьому шляху – це наша плоть. Апостол Павло закликав нас страждати плоттю за Христа. Так, щось одне має страждати – чи плоть, чи дух. Інакше не виходить. Підбадьорює те, що кожному з нас Бог обіцяє і дає силу бути переможцями. Потрібно лише довіритися Йому. Бог чекає від нас цієї довіри, тоді ми зможемо виконати Його волю і пройти вказаний Ним шлях у силі Духу, щоб в кінці отримати вінець!           

(проповідь Олександра Ахмедова)