Різдво Христове 2019

(Матв. 1:18-25, 2:1-14) Різдво – це свято Нового Заповіту. Бог через всіх пророків говорив людям про прихід Спасителя. Небесний цар народився на землю через простих, вірних Богові, праведних людей. Перед весіллям Йосип дізнався, що Марія вагітна, злякався, і хотів відпустити, щоб її не побили камінням. Навіть праведна людина може боятися, тому йому явився ангел, щоб заспокоїти, підбадьорити і пояснити, що ця ситуація від Бога. Тоді Йосип прийняв свою дружину. Марія також була праведною молодою дівчиною. Незважаючи на те, що завагітніла, не знавши чоловіка, вона змирилася, повірила Божому Слову, і сказала дуже важливі слова: нехай буде по волі Господній. Так і сталося: по волі Господа Спаситель дійсно прийшов на грішну землю спасти нас від наших гріхів.   

Завдяки численним пророцтвам старозавітні віруючі навіть у віддалених від Іудеї країнах знали про майбутнє народження Небесного Царя, і, коли настав час, послали зі сходу мудреців, щоб вклонитися Дитині. Вони принесли маленькому Ісусу дари: золото, ладан та смирну. На їхньому фоні цікаво представлена реакція земного царя. Ірод стривожився: який це цар міг з'явитися в його царстві, що люди прийшли поклонитися Йому аж зі сходу? Ірод проявив лукавство: не заперечував, послав мудреців уточнити місцезнаходження новонародженого Царя, насправді плануючи убити Його. Тогочасне духовенство взагалі було байдужим до народження Спасителя. Все це схоже на наші серця. Там ми найголовніші. Ми або байдужі, або дуже тривожимося, коли хтось претендує там на царювання. Якщо ми не дамо Ісусу керувати найдрібнішими сферами свого життя, Він не буде нашим Царем. Багато хто приходить до Ісуса як Ірод, нібито поклонитися Йому, але насправді переслідує свої таємні бажання. Проте Бога не обманеш. Він наскрізь бачить наші мотиви, і будь-яка людина в кінці кінців проявляється. Господь не може бути осміяний, і не житиме у лукавих серцях. Також Ісус не може народитися у серці, в якому для Нього немає місця і часу. Віфлеєм – найнижча точка у світі над рівнем моря, і там знайшлося місце для Ісуса. Сам Бог з висоти небес спустився в найнижчу точку землі. Тож давайте знайдемо для Нього місце і ми. Можливо, у нас немає дарів, які були у мудреців, проте у нас є серця, які ми можемо подарувати Йому. Згадайте молитву митаря і фарисея: чудо полягає у тому, що місце для Ісуса знаходиться у найбрудніших серцях тих, хто визнає свою низькість і безпорадність перед Ним. Він народжується в серцях, які приймають Його як незаслужений  безцінний подарунок. Таким чином Ісус народився у серцях багатьох із нас. Але чи продовжує Він жити там чи з часом щось змінюється, і у нас більше немає часу на Нього? Якщо це так, якщо Ісусу в тобі тісно, проаналізуй та очисти своє серце. Це буде найкращим подарунком для Бога.  

Апостол Павло говорить, що існує лише Один Посередник між Богом та людьми – це Людина Ісус Христос. Інколи Бог допускає хаос у нашому житті, воно тріпає нас, щоб ми, як творіння, звернулися до Творця, щоб посеред життєвої бурі у нашому серці народився Христос, приніс туди Свій мир і спокій, навів лад самою Своєю присутністю. Різдво – це свято життя для тих, хто у це вірить! Христос Народився! Славімо Його!