Послухає мудрий і примножить знання

Якщо розглянути 1-й розділ Приповістей, серед прочитаного можна виділити 5 порад від Небесного Батька, Який любить нас та бажає, як сказано у останньому вірші розділу, щоб ми жили безпечно і були спокійні від страху перед злом:

  1. Бійся Бога. (Прип. 1:7) Початок мудрості – страх Господній.  Що це означає? Страх Господній – це глибока повага до Бога, визнання Його авторитету, страх зробити Йому боляче. Страх Божий означає тримати Господа у розумі, аналізувати кожну ситуацію у світлі того, як на це подивиться Бог. Ми часто поважаємо впливових людей за те, що вони здатні щось вирішувати у житті. А Бог вирішує взагалі все. Якщо ти пам'ятаєш і враховуєш це, то матимеш страх Господній і звірятимеш з Його заповідями кожний свій вчинок.
  2. Слухайся батьків. (Прип. 1:8-9) Мудрість починається з нашого дому, коли ми прислухаємося до настанов і порад батьків. Послух – запорука успіху. Будь слухняним фізичним і духовним батькам.
  3. Навчись розбиратися в людях. (Прип. 1:10-12) Батько хоче навчити дитину мудрості, щоб знала, як жити в цьому світі. Розумна людина має бути уважною в своїх шляхах, вміти тверезо розсудити, чим закінчиться те чи інше починання, аналізувати, що, хто, які пропозиції, обставини приходять в її життя. Не поспішай вірити всякому слову. Не все можна приймати. Будь уважним, розпізнавай капкани. Робити це допоможе Слово Боже та спілкування з мудрими.
  4. Не прагни багатства. (Прип. 1:13-19) Не роби це метою свого життя. Часто люди, звільнившись від пагубних звичок, хочуть швидко надолужити втрачене. Не треба з цим поспішати. Батьки спочатку вчать, потім щось дають. Для початку треба навчитися користуватися тим, що маєш, і Бог додасть все, що необхідно, у свій час. Насправді є лише одна ціль – прославити Господа. До цього закликає Писання. Якщо людина це розуміє, вона ніколи не буде ні в чому відчувати нестатку.  
  5. Думай про наслідки. (Прип. 1:22-33) Дивися, чим закінчуються твої вибори в житті. Якщо в тому, що ти обираєш, не вистачає мудрості, спинися, повернися, покайся, стань на Божі шляхи, живи за Божими заповідями. Мудрий дивиться далеко. Досягти чогось в житті можна лише Божими методами.

(проповідь Івана Свашенка)