Пастка спокуси

(Прип. 7:10-27, 1 Івана 2:16) Що таке "світ"? Це система мислення, якій задає тон сатана. Книга Одкровення називає світ вавилонською блудницею. Вона намагається нас потопити, спокусити. Багато хто впав на невидимому полі битви зі світом...  

У давньогрецькій міфології є одна цікава історія з циклу пригод мандрівника Одисея. Одного разу Одисей на своєму кораблі мав пропливати повз острів сирен. Сирени були істотами, які заманювали мандрівників чаруючим співом, проти якого ніхто не міг встояти, а потім убивали їх. Одисей наказав морякам заткнути вуха воском, щоб не спокуситися, а себе звелів прив'язати до щогли, бо дуже хотів послухати. Якби в той момент, коли корабель проходив біля острова, Одисея відв'язали, він обов'язково кинувся би вплав до того берега… Ця історія гарно ілюструє наше ходіння біля плотських берегів. Все, що ми бачимо у світі – це пожадливість плоті, пожадливість очей та життєва пиха. Світ невтомно демонструє нам свої гріховні бажання, і якщо ми не пильнуватимемо, ці бажання мимоволі стануть нашими. Наприклад:  

1.      (Бут. 3:1-6) Бажання влади. Першим проявом прагнення влади людиною був момент, коли сатана сказав Адаму і Єві, що, скуштувавши плід, вони стануть, як боги. Вже тоді перші люди захотіли самостійності, щоб ніхто не мав змоги ними керувати. Люди прагнуть влади і досі. Вони хочуть особисто приймати всі рішення, управляти своїм життям без Бога, стати творінням, незалежним від Творця. Люди прагнуть позиції, щоб підживляти свою гордість. Вони ідуть до влади по головам, переступаючи через все і усіх. Коли Бог вибрав Саула царем і дав йому в руки скіпетр, той просто сп'янів від влади, став одержимий нею. В результаті Саул провів залишок життя, ганяючись за Давидом, який нібито хотів ту владу забрати, хоча насправді Давид того зовсім не бажав. Пізніше Саул намагався відновити відносини з Господом, але було вже запізно. Блудячи зі світом, ми втрачаємо відносини з Богом.

2.      (Ісус Нав. 7:1, 11, 20-26) Бажання багатства. При взятті Єрихону Бог заборонив ізраїльтянам брати щось серед трофеїв, проте в народі знайшлася людина, яка не втрималася і порушила Божий наказ. Любов до грошей виявилася настільки сильною, що людина переступила Божу заборону. Ахан взяв собі золото, срібло та одяг із заклятого, в результаті чого Божий гнів розгорівся на весь Ізраїль, загинули воїни. Потім Ахан розповів, що поміж здобиччю побачив цінності, які дуже захотів для себе. Кінець Ахана був сумним, народ каменував його разом з його сім'єю... Так, світ диктує нам, що завдяки грошам можна досягнути чого завгодно, проте Бог дивиться на це інакше. У Своєму вченні Христос неодноразово піднімав тему грошолюбства. Він дав чітке розуміння, що багатство часто стає перепоною на шляху до Божого Царства, тому люди повинні навчитися правильно до нього ставитися.  

3.      (2 Сам. 11:1-4) Бажання інтимних відносин. Незважаючи на всі досягнення Давида як царя та Божої людини, в його житті наступив момент, коли він розслабився і вчинив перелюб. Коли всі його воїни знаходилися на полі битви, Давид відпочивав у царському палаці в Єрусалимі. Надвечір він вийшов на дах і побачив з висоти красуню, яка саме купалася. Для Давида прозвучав той самий, описаний у Одіссеї, спів сирен, і він не встояв перед ним. Сила похоті була надто сильною. Давид був могутнім воїном, який зміг перемогти Голіафа, але власну хіть йому перемогти не вдалося. Схема гріха була тією самою: побачив і захотів. Сьогодні світ пропонує нам бачити і хотіти все, що завгодно і коли завгодно. Якщо ми не контролюємо цього, не заповнюємо розум Богом і Його Словом, то самі приводимо блуд у свою свідомість.

Тож бережіть свої очі, серце, думки, шлюб, відносини з Богом. Не захоплюйтеся вавилонською блудницею, яка подає свої принади у всіх можливих ракурсах. Прив'яжіть себе до щогли, як Одисей. Замість бажання влади перебувайте у позиції, яку дав Господь. Замість бажання багатства будьте задоволеними тим, що маєте. Замість похоті бережіть свої сім'ї. А Бог у свій час дасть кожному все необхідне.                

(проповідь Івана Свашенка)