Пасха 2021

2 травня церква "Воскресіння" радісно святкувала Пасху – одне з найвеличніших і найважливіших християнських свят у світі. Пастор церкви Олег Бешта звернувся до присутніх зі словом, яке розкриває глибину змісту цього свята, дає радість з приводу перемоги Божого Сина над смертю.

Згадаємо книгу Виходу ізраїльського народу з єгипетської неволі. Саме та Пасха вважається прообразом Пасхи, яку ми святкуємо зараз. Саме слово "пасха" означає "оминути”. Фараон довго не хотів відпускати Ізраїлю, через що Бог послав на Єгипет десять кар. І останньою з них була смерть усього живого первородного. Господь попередив Мойсея, що та ніч буде особливою. Незадовго до неї кожна ізраїльська сім'я мала взяти агнця і принести його додому. Агнець мав жити деякий час у хаті. Він бігав, грався, його годували, а тоді брали цю тваринку і при всіх батько родини зарізав її. Потім кров` ягняти мастили одвірки, і коли вночі ангел смерті йшов через Єгипет, написано: "обминув ті будинки". Там вжито слово "песах" – пасха. (1 Кор. 5:7) Тому апостол Павло каже, що "Господь Ісус є нашою пасхою", бо місце, де присутня кров Ісуса-Агнця, оминає смерть. Відбувається заміна – наслідки гріха, які ми мали понести, Ісус взяв на Себе. Тому Христос помер не просто за нас, а й замість нас. Пасха – це замісна жертва.

(Рим. 3:23) Біблія говорить, що всі ми згрішили і полишені Божої слави. Єдиним шляхом спасіння для людини є прийняття замісної жертви Ісуса Христа, тому кожний сьогодні має прийняти участь у святкуванні Пасхи. Ми повинні усвідомити, що за те, щоб ми сьогодні жили, хтось заплатив ціну. Християнство дорогого варте. І тепер Бог хоче, щоб ми так само платили ціну. Він говорить: спішіть виконати Пасху, і для когось Пасха дійсно стає виходом з рабства, а для когось, на жаль, тягарем.  

Що таке Пасха сьогодні? Пасха – це не подія, це особистість Ісуса Христа. Це наш прихід до Нього і слідування за Ним. Це – довіра, послух і служіння Йому. Як правильно святкувати? Важливо святкувати не просто по канону, а очиститися. Адже суть Пасхи саме в очищенні, так заповідав Бог. Як це зробити? Очистити нове життя від усього старого, умертвити свої земні члени. Важливо вийти з рабства самому, але потрібно, щоб і внутрішнє рабство теж вийшло з нас. У цьому нам допоможе Святий Дух і послух перед Богом.

Коли учні святкували Пасху, Ісус показав їм приклад істинного служіння. Тож служіть одне одному не Словом, а ділом, шукайте небесного, а не земного, думайте про Христове. Послух, очищення, служіння – ось спосіб життя для нас, якщо ми хочемо святкувати Пасху з Ісусом в небесах!