День подяки


12 жовтня церква "Воскресіння" святкувала День Подяки, який є прообразом старозавітного свята Кучок, дня збору урожаю, останнього з трьох великих свят наряду з Пасхою та П'ятидесятницею. Це спомин про часи виходу з єгипетського рабства (Левит 23:33-43). День подяки є прообразом плідного життя для Бога, Який закликає нас перевіряти свої серця і духовний урожай, який ми приносимо Йому.

Пастор церкви Олег Бешта говорив до церкви про те, як сьогодні виражається наша подяка Богові. Невдячні люди сприймають все хороше в житті, як належне, або ще гірше – якщо в житті все добре, вважають це своєю заслугою.

(Бут. 14:14-20) Авраам віддав десяту частину всього, що завоював, священикові Бога, Який дав йому цю перемогу. Це був знак його вдячного серця, бо тоді ще не було закону. Авраам просто відчув це серцем. Вдячне серце завжди намагається віддати Богові те, що отримав.

(Бут. 40:14-23) Виночерпій мав невдячне серце. Він не згадав Йосипа, коли йому було добре. Невдячне серце проявляється, якщо людина просить допомоги, коли все погано, а коли вона знову в позиції, то сприймає це як належне і їй вже ніхто не потрібен.

(Матв. 18:23-35) Як ми чинимо, так вчинять і з нами. Раб не оцінив того, що зробив для нього хазяїн і почав неправильно вчиняти зі своїми ближніми. Вдячність – це пам`ятати, як поступив з тобою Бог і так само поступати з іншими.

(Луки 17:11-19) Лише один прокажений повернувся, щоб подякувати Ісусу за зцілення. Він один усвідомив значення того, що зробив для нього Ісус і прославив Бога.

Наша подяка – це дія, яка означає не дивитись на людей, а іти за Богом і робити те, що Він від нас хоче. Ми повинні бути вдячними і вчити цьому інших. Подяка має виражатися словами, матеріальними цінностями, і тим, щоб ми не забували людей, які свого часу зробили нам добро.

Нехай Бог благословить нас виражати свою подяку через віру, майно і спосіб життя!