День Біблії

29 жовтня у церкві "Воскресіння" святкували День Біблії. Це – найбільш читана і видавана книга у світі. Її щоденний тираж складає біля 33000 екземплярів. Вона перекладена на 2300 мов. Автор Біблії – Сам Бог. Її вміст – істина. Біблія – це єдине, що може поставити на місце відносини між Богом та людиною.

Зараз в Україні – свобода віросповідання. Кожний може вільно читати Боже Слово. Тим не менш більшість людей ігнорує Книгу Книг – великий Божий подарунок людству. Це велика помилка сьогодення. Треба виправляти цю ситуацію, привчати дітей до Біблії змалку, щоб пізніше вони могли свідомо та обґрунтовано обирати життєвий шлях, порівнюючи Божі цінності з цінностями, що пропонує світ.

Спрага по Слову – найбільша істинна потреба людини. Народ гине без Божого Слова. Ми маємо всередині пустку, яку може заповнити лише Господь. Інколи ми намагаємося заповнити цю пустоту якоюсь філософією, але будь-які філософські роздуми схожі на вічну розділову кому, якій немає кінця. Точку ставить лише Бог, і ця точка – "так і амінь". Видатні поети та письменники, вчені та філософи, політичні діячі розуміли велич Біблії і захоплювалися нею.

Біблія – це книга про Бога, а не про людину. Він ніколи не бреше і не помиляється, і ніхто не може відкрити нам більше, ніж Сам Бог. Біблія – не просто інформаційна книга. Це – уособлення Господа, Який за допомогою неї міняє нашу природу.  

Наша відповідальність перед Божим Словом:

Слухати (Луки 5:1) Уважно ставитися до того, що чуємо.

Досліджувати (Івана 5:39) Біблія має не просто прикрашати полицю, а вивчатися нами.

Полюбити (1 Пет. 2:1-2) Надати їй першочергового значення у своєму житті.

Роздумувати (Пс. 1:1-2) Не над тим, що нав'язує світ, а над Божими істинами, тоді будемо мати відповіді на всі наші запитання.

Виконувати (Ісус Нав. 1:8) Саме лише читання без застосування перетворює Біблію на безплідну філософію. Бог не хоче, щоб ми були теоретиками. Він бачить нас виконавцями, чекає від нас практики життя.  

Проповідувати (Дії 1:8) Інші люди теж повинні знати істину. Ми – свідки Ісуса Христа та Його чудес. Треба нести це знання далі.

Люди відкидають Біблію не тому, що вона суперечить собі, а тому що вона суперечить їм.

Давайте разом прославимо Господа за те, що Він подарував нам найважливішу книгу, здатну змінити на краще нас та тих, хто нас оточує!

(проповідь Ігоря Яцишина)