Бог відплати

Ось деякі принципи відплати, які панують у нашому сьогоденні: "Вдарили? - Дай здачі!", "Це несправедливо! Я буду жалітися до вищих інстанцій!", "Дякую. Що я вам винен?"

Серед тих, хто живе з Богом, так не повинно бути.

(Єрем. 51:56) Наш Бог – Бог відплати. Ми маємо над собою Бога, Який все бачить і відповідно воздає кожному, будь то кара чи благословення. Ось деякі приклади з Біблії, з яких добре видно, як діє Бог.

Когось карає:

(Ісус Навин 7:119-26) Приклад Ахана, який взяв те, що Бог заборонив чіпати. Кара не забарилась. Тайне стало явним, Бог викрив і покарав його вчинок.

(2 Сам. 12:9-18) Приклад Давида, який зблудив з Вірсавією та підступом вбив Урію Хіттеянина. Не відразу, але кара прийшла: дитя, народжене Вірсавією Давиду, померло, а потім інші його діти почали робили гріх за гріхом, син пішов війною проти батька.

(2 Сам. 16:5-81 Цар. 2:44-46) Приклад Семея, який свого часу злословив та проклинав царя Давида, кидав у нього камінням, коли тому було важко. Пройшли довгі роки, але кара його не минула: син Давида Соломон наказав убити Семея.

Когось благословляє:

(Євр. 11:24-26) Приклад Мойсея, який відрікся зватися сином фараонової дочки та вибрав страждати разом з Божим народом. Бог поставив його великим вождем та пророком, який міг особисто говорити з Господом.

(Бут. 39:7-1241:37-57) Приклад Йосипа, який відмовився лягти з жінкою свого хазяїна, проявивши праведність перед Богом. Йосип залишався вірним Богові за будь-яких обставин свого життя, а обставини були дуже важкими, тому Бог звеличив його. Йосип був поставлений другою людиною після самого фараона над усім краєм Єгипетським.

(Йов 2:9-1042:12-17) Приклад Йова, який розумів, що від Бога потрібно приймати все: і добре, і погане. Йова спіткало страшне лихо, але і воно не змусило його відвернутися від Бога. В результаті Господь благословив його останні дні набагато більше за перші. Він впокоївся старим та насиченим днями.

Які висновки ми можемо зробити з цих прикладів?

1. Жатва приходить у всіх сферах життя (сім'я, майно, фінанси)

2. Жатва точно прийде (від декількох годин до десятків років)

3. Пожнеш більше, ніж посіяв

4. Жатва стосується як праведника, так і нечестивого.

Що ж тоді робити? Бог милостивий, Він дає нам вибір та можливість щось змінити. Ми повинні:

1. Зробити все можливе, щоб привести до ладу своє минуле (примиритися, попросити прощення)

2. Прийняти Боже прощення та жити новим життям в Ісусі Христі.

(Гал 6:7-10) Не забувайте, жатва – це також і нагорода, тому потрібно усвідомлювати свою відповідальність, бо що посієш, те й пожнеш!

(проповідь Ігоря Яцишина)